5 ℃

Trump komt met importheffing op kritiek uit het buitenland

Trump komt met importheffing op kritiek uit het buitenland
Foto: The White House / Public Domain

WASHINGTON - De Amerikaanse president Trump stelt een nieuwe importheffing in tegen onder meer Nederland. Vanaf 1 februari wordt er een extra importheffing van 10 procent ingevoerd voor landen die kritiek op hem hebben. De autocraat wil met de maatregel de Amerikaanse markt beschermen tegen de “niet-aflatende stroom van goedkope Europese meningen”, specifiek de kritiek op zijn dreigement om Groenland te annexeren.

De maatregel komt niet als een verrassing voor economen, die al langer waarschuwden dat de president zijn pijlen zou richten op de import van onwelgevallige opinies. Volgens het Witte Huis wordt Amerika overspoeld door Europese afkeuring, waardoor de binnenlandse lofzang in het gedrang komt.

“Jarenlang hebben Europese leiders hun ongevraagde commentaar gratis op de Amerikaanse markt kunnen dumpen”, aldus de imperialistische president tijdens een persconferentie. “Dat is oneerlijke concurrentie. Wij hebben hier fantastische, Republikeinse meningen, de beste meningen ter wereld. Maar die worden weggedrukt door goedkope kritiek uit Brussel en Kopenhagen.”

Nederland en acht andere landen moeten vanaf volgende maand 10 procent betalen voor kritiek op de VS. Het Witte Huis dreigt de importheffing verder te verhogen als blijkt dat het huidige tarief onvoldoende is om de kritiek uit het buitenland te stoppen.

Privacy-instellingen aanpassen
 
Deel dit artikel: