
SãO PAULO - Voormalig Ajax-trainer John Heitinga maakt dit weekend zijn debuut als trainer in de Formule 1. Heitinga is in Brazilië om Max Verstappen te begeleiden tijdens de Grand Prix van São Paulo. Volgens Heitinga was het een logische stap om zijn ervaring als coach in te zetten in de Formule 1. “Ik weet hoe het is om druk te voelen, om verwachtingen te hebben en om toch te presteren”, zegt hij.
De voormalig voetbaltrainer ziet duidelijke overeenkomsten tussen de kleedkamer en de pitstraat: “In beide gevallen draait het om discipline, focus en de wil om te winnen. Dat zijn dingen die ik Max probeer bij te brengen. Zo’n jongen heeft dat nog niet allemaal in de vingers.”
Heitinga legt uit dat hij Verstappen vooral wil leren hoe het voelt om te winnen. “Een succeservaring is belangrijk voor zo’n jonge knul. Ik heb in mijn carrière als trainer al heel veel sporters naar het succes geleid. Ik vind het fijn voor Max Verstappen dat ook hij nu kan profiteren van mijn trainerstalent. Ik denk dat we dit weekend al heel mooie resultaten gaan zien.”
Verstappen veroverde in Brazilië de zestiende startpositie, maar omdat Heitinga alle motoronderdelen liet verwisselen zal Verstappen starten vanuit de pitstraat.

