10 ℃

Poetin wacht gespannen op standpunt Nederlands kabinet inzake Oekraïne

Poetin wacht gespannen op standpunt Nederlands kabinet inzake Oekraïne
Foto: Nieuwspaal / Andrej Nevtania

MOSKOU - In de Tweede Kamer werd woensdagavond gedebatteerd over de oorlog in Oekraïne. Het debat werd in het Kremlin op de voet gevolgd. “Poetin beseft donders goed dat de mening van Dilan Yesilgöz of Geert Wilders een cruciaal verschil kan maken”, aldus correspondent Karel Sikkelhamer vanuit Moskou.

De Russische president Poetin had zich met zijn militaire staf in het Kremlin verzameld bij een groot televisiescherm. Daarop was het debat in de Tweede Kamer te zien via de openbare livestream vanuit Den Haag. De spanning was van Poetins gezicht af te lezen toen Rob Jetten (D66) het woord nam.

“Poetin dacht dat de strijd al was beslist, maar nu in de Tweede Kamer wordt gesproken over extra steun aan Oekraïne, is de Russische overwinning allerminst zeker”, legt Sikkelhamer uit. “Jetten en Frans Timmermans (GroenLinks-PvdA) willen dat het kabinet extra middelen vrijmaakt voor Oekraïne. Als dat gebeurt, ziet het er voor Rusland heel slecht uit.”

“Poetin zal waarschijnlijk nog dagen nodig hebben om te bestuderen wat de gevolgen zullen zijn van het Nederlandse Kamerdebat. Misschien moet Rusland de strategie helemaal omgooien”, zegt Sikkelhamer. “VVD-leider Dilan Yesilgöz sluit niet uit dat Nederlandse militairen gaan meewerken aan een soort vredesmissie in Oekraïne. Dat is Poetins ergste nachtmerrie.”

 
Deel dit artikel: