Na bijna veertig jaar afscheid van de jaarwisseling in het ziekenhuis: kinderoogarts Tjeerd de Faber (70) stopt net voor Oud en Nieuw met zijn werk in het Rotterdamse Oogziekenhuis.
Zijn pensioen valt samen met het naderende verbod op consumentenvuurwerk, een maatregel waarvan hij zegt opgelucht te zijn. De Faber maakte van het bestrijden van vuurwerkslachtoffers zijn levenswerk. Jaarlijks zag hij talloze ernstige oogverwondingen, vaak bij kinderen, veroorzaakt door vuurpijlen en ander consumentenvuurwerk.
Hij benadrukt dat het leed soms onvoorstelbaar was, met bijvoorbeeld een gezin dat een kind verloor na een vuurwerkincident. Sinds 2002 houdt hij landelijke cijfers bij en pleitte hij voor professionele vuurwerkshows als alternatief. Na ruim 29.000 operaties en decennia van inzet vertrekt De Faber naar een rustiger leven, hoewel hij nog wel tijdelijk in Sint-Maarten zal werken.
De komende jaarwisseling brengt hij voor het eerst sinds jaren door op een vakantieadres in Frankrijk.

